مراسم هفتگی سه شنبه ها راس ساعت 21.30 - خ شهید رجایی کوی 13 آبان خ شهید مولایی نبش کوچه تیر 1 حسینیه پنج تن آل عبا (ع)

بخشی از اعجاز قرآن کریم، در قرائت‌ قرآن است

برای تشکیل اتحادیه‌ها در شورای توسعه فرهنگ قرآنی با حضور آقای امیرنیا معاون هنری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

وی در ادامه با تأکید بر بیانات مقام معظم رهبری درباره حفظ قرآن کریم و حافظان قرآن گفت: منظور مقام معظم رهبری از حافظان، حافظ کل است. اینکه ما ۱۰ میلیون حافظ کل تربیت کنیم این تعداد یک حد کمّی است. من تعبیرم این است که به جای اینکه قرآن کریم را حفظ کنیم، حفظ بشویم و انس خود را با این کتاب الهی افزایش بدهیم.

معاون توسعه فرهنگ قرآنی خاطرنشان کرد: قرآن کریم دو ویژگی اساسی یعنی بُعد لفظی و معنایی دارد که بر روی قرائت‌های آن بسیار تأکید شده و بخشی از اعجاز قرآن کریم در همین قرائت‌ قرآن است. فیلم که نماد ساده تمام هنرهاست، از موسیقی تأثیر می‌گیرد. ما از مرحوم آیت‌الله معرفت روایت داریم که درباره حدیث تقنی قرآن کریم صحبت کرده است. صوت و لحن در تلاوت قرآن بسیار مورد تأکید بوده است.

محمدی ادامه داد: اینکه بخش آوایی و موسیقیایی عمدتا در سوره‌های پایانی قرآن کریم قرار دارد و بخش مهم دیگر قرآن بخش معنایی آن است که باید گفت مدخل انس با قرآن لفظ است. پیوند آزمون حفظ مفاهیم قرآن کریم که به صورت یکپارچه انجام می‌شود امر خوبی است که در حال اجرا شدن است و آن چیزی که در مسیر قرآنی کردن نسل امروز به نظر می‌رسد به عقیده من ترغیب دانش‌آموختگی قرآنی است. ‌کلاس‌های قرآنی باید دانش‌آموختگان قرآن را به فهم قرآنی ترغیب کنند.

قائم مقام شورای توسعه فرهنگ قرآن و عترت ادامه داد: امام راحل می‌فرماید صداوسیما دانشگاه است. ما تکایا و مکاتب خانگی داریم، اما اگر بخواهیم کاری را پایه‌ریزی کنیم باید از ظرفیت‌های صداوسیما بهره ببریم. در جلسه‌ای که با معاونان توسعه فرهنگ قرآن و عترت برگزار شد، تصمیم گرفتیم تأسیس موسسات قرآنی را به اوقاف بسپاریم چرا که این نهاد بیشترین فعالیت و تربیت را برای حافظان و مربیان قرآن کریم انجام داده است.

بخشی از اعجاز قرآن کریم، در قرائت‌ قرآن است

http://beytolnoor.ir/?p=93